Gyűlölöm az iTunest

Hol ott?
Majd hazahozzák a lányok a suliból, addig kibírjuk valahogy.

Spanyolország

De miért akarod betasen tolni a bt-t? Legyen egy b&o vagy ha már csak ki hagyjuk az egész láncból a csoda dacot és Lightning-jackbe dugok egy H6-ot. De lehet b&w is, én is azt használok még i6-tal.

Feltudnád nekem dobni veszteségmentesen? elég a közepéből 30 másodperc is.

Zene eseteben nem hiszek a szamoknak. Valami vagy jol szol, vagy nem.
(Hallgattam 200+ ezres DAC-ot, ami ugy vagta haza az egyik kedvenc szamomat, hogy azota sem hiszem el. Puszta szamokat meg mereseket nezve annak kellett volna jobbnak lennie…)
Fogtam az SE-t, meg a fejhallgatomat, es elmentem iJoe-hoz. Ott kaptam a kezembe egy pirosat meg egy feketet, es meghallgattam mindkettot. Ha mondjuk 10% lett volna az arkulonbseg, akkor a pirosat veszem, igy nem volt annyi kulonbseg, hogy indokolja.

(mennyire halkan kell megjegyeznem, hogy az Apple MFi portalon belepve, a valaszthato Lightninges DAC-ok szama pontosan 1 azaz pontosan 1 fajta chipre korlatozodik? Egy darab Cirrus Logic chip az egyeduli opcio. Nem lehet, hogy mindenbe ez van beleszerelve?)

1 kedvelés

Én nem hallgatok éjjel-nappal zenét, azt viszont CD-ről, mert van elég, és le is ragadtam pl. Weather Report és társainal.
(+ van 300 DVD-nyi FLAC, ami többnyire klasszikus jazz, ezzel lehetne kezdeni valamit.)

Irigykedve olvasom, hogy ti milyen minőségbeli különbségeket hallotok meg zene és zene között. Persze én is hallom, hogy kicsit jobb vagy rosszabb más más eszközökről lejátszva, de igazából a lényeg, hogy szóljon valami :)

Nálam most spotify (high quality streaming) és egy ilyen https://ipon.hu/webshop/product/dell_ax510pa_soundbar/127621 biztosítja a munka aláfestést :)

Vagy útközben iphone 6s plus + alma füles tökéletes párosítás számomra, bár szerintem csak azért alma füles, hogy tudjak hangerőt szabályozni és számokat kihagyni a telefon elővétele nélkül.

Nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent Spotify-ban, gondolom a bitrate kicsit jobb.

En nem is azon irigykedem, hogy ilyen minosegu zeneket hallgattok, hanem, hogy erre van idotok ;)
(meg osszekeresni a hozzavalo motyot, meg magat a zenet;))))))
Nem tudom mikor volt utoljara, hogy leultem es hallgattam zenet, jot.

De legalább randa.

2 kedvelés

megvarom a vasarloi velemenyeket a termekrol ;)

Érdekelne, hogy a 24/96 és a 24/192 milyen forrásról készül? Másrészt koncertfelvételnél van-e értelme ezeknek?

Pont ezt akartam én is kérdezni:

Lehet, hogy elővették a régi szalagokat, és abból digitalizálták újra?

Nem hiszem, szerintem mókusvakítás az egész. Ehhez lennie kell egy 24/192-es (vagy annál jobb :DDD) alapváltozatnak, amiből a többi, “butább” változat készül. Visszafelé ugyebár értelmetlen.
Mióta rögzítenek digitálisan? Milyen formában tárolják, hogy HDA-t lehet generálni belőle?

Akinek van olyan cucca, leírhatná, milyen különbséget hall a 16 és a 24 bites változat között.

(Fentebb linkelt Dream Theater-felvételek kapcsán: nem hiszem, hogy megvenném még egyszer, csak ezért, még ha lenne is arra alkalmas cuccom.)

1 kedvelés

Ettől félek én is amúgy…

Viszont ténylegesen a szalag tartalmazhat (nem tudom, csak logikailag mondom) több információt, mint a digitális változat. De persze ez attól függ, hogy meddig tudtak rögzíteni mély és magas tartományokban. Ha ez megvolt, akkor biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb minőséget lehet elérni, ha így konvertálják át. A legviccesebb az egészben, hogy valószínűleg ezt az egy konvertálást megcsinálták magas minőségen (jobb esetben remasterelték is), majd ezt butitják “rosszabb” minőségre. Így több áron lehet eladni ugyanazt. Vagyis megmagyarázható, hogy miért kerül drágábba a magasabb bitrátás felvétel. Szóval szerintem nagy pénzlehúzás így az egész, viszont tény, hogy ezt jól csinálják :smiley:

Mármint én ezt arra értettem, hogy eredetileg, amikor szalagra rögzítették az anyagot, akkor azt milyen minőségben tették meg.

Pont olyan különbséget hall mint a 3e forintos optikai kábel meg a 45e forintos között :)

Ződségeket ír az az ember.

Jó, kihagytam az “is”-t. Tény, a vinil lemezeladások 20–25 éves csúcsokat döntögetnek, de a 80-as évek darabszámaitól még nagyon messze vannak, és a dinamikus hangzással kapcsolatos kijelentés zavaros.