iPhone SE

Nem lett pörsenéses a hátsód? :slight_smile:

A webradiok meg a realtime musort szoro musorszorok streamelnek. A spotify vegtelen tavolsagra van a streamingtol. Akkor az is streaming a spotifynel, ha azt mondod egy playlsitre, hogy legyen elerheto offline?! Ugyonaz az engine, ugyonaz a mukodes, csak nem torli le a zenet 3-4 zeneszammal kesobb.

Az nem, de remelem hamarosan mar vege lesz ennek az idoszaknak…

Igazad van, ha szigoruan nezed a streaming definiciojat.
Nekem az a streaming, amikor a telefonomon rakattintok egy zeneszamra, ami nincs a letoltve (altlam elerheto formaban), es elkezdi jatszani.

2 kedvelés

Miert nem nemet szolgaltatonal vagy? Vodafonennal 12GB net egesz Europaba 37€…
De ki lehet vivni egyeni tarifat is ;-)

En meg mindig nem ertelek.

  • senki nem mondja azt, hogy a spotifyt/apple musicot/google musicot/stb csak es kizarolag online modon lehet hasznalni. Ha viszont nem akarsz mindenfele egyeb helyen zene utan keresgelni esetleg sajat magadnak grabbelni/enkodolni, akkor a kivalasztott szolgaltatas klienseben azt tudod mondani, hogy “legyen meg offline”. Ez olyan, mintha felmasoltad volna.

  • senki sem mondja, hogy vegyel full korlatlan netet 20-25-ert. Mindenki akkora netet vasarolhat, amekkorara szuksege van.

  • Azt, hogy mekkora legyen az eszkoz kapacitasa, mindenki maga donti el.

Nekem 4G netem van (napi 2x szol 1-1 orara webradio, lovesem sincs mekkora bitrate mellett) es 64 GByte kapacitassal rendelkezo keszulekem.

Azert van itt egy eros csusztatas… Nagy atlagrol beszelsz, majd jossz a FLAC-cal, meg a sehol meg nem talalhato zenekkel.
A nagy atlagnak fogalma nincs a FLAC-rol, es boldogan elvan a Spotify/iTunes kinalataval. Na, nekik jo a dolog…
(mondjuk en suket vagyok, de nem nagyon tudom elkepzelni, hogy egy autoban, utkozben tenyleg kijonne a kulonbseg egy jobb MP3 es a FLAC kozott.)

1 kedvelés

Dehat, epp azt mondtad az elobb, hogy van benne SD. Akkor nem ertem hol a problema.

Miert van vege az MP3-nak? Kb. ez a legnagyobb elterjedessel rendelkezo veszteseges tomoritesi formatum.

Miert lenne vege az MP3-nak?
“MP3 is dead” missed the real, much better story

Ja en is erre gondoltam. Az index is ugy hozta le, hogy halott, mert a fraunhofer iis nem hosszabbitja meg a patentet. Ebbol ok arra kovetkeztettek, hogy azert nem, mert vege, el kell felejteni. De mostantol lett vegre igazan jo a formatum, mert teljesen szabad es szeles korben elterjedt. Kb semmi mas nem annyira kompatibilis mint ez.

VEGRE lejart amerikaban is az MP3 fileformatumra vonatkozo szabadalom. (Az EU-ban mar 2012-ben lejart, igaz akkor nem volt tele azzal az internet, hogy a formatumnak vege.) Mivel a korabbi tulajdonos nem hosszabbitotta ezt meg, ezert innentol kezdve ez egy szabad formatum.

Ha keszitessz egy MP3 lejatszo programot akkor nem kell a fileformatum hasznalataert liszenszdijat fizetned. Ha esetleg ilyen fileformatumot allitassz elo, ahhoz sem kell liszenszdijat fizetni. Korabban a Microsoft es az Apple is kifizette a liszenszeket, ezert lehetett lejatszani ezeket a formatumokat.

De pl. az amerikai terjesztesu Linux disztribuciokban (RedHat es Fedora pl.) nem volt gyarilag elerheto MP3 tamogatas. Kulon, nem amerikaban tarolt szerverekrol lehetett csak telepiteni a megfelelo codecet es szoftvereket.

Tehat az, hogy mostantol NEM kell fizetni az MP3 zeneszamok utan arra osztonzi a cegeket, hogy NE hasznaljak azt, amit eddig azert nem hasznalhattak, mert fizetni kellett? Az online szolgaltatok nem azert nem szeretik az MP3-at, mert ingyenes vagy mert fizetos, hanem azert, mert nincs DRM. A szabad formatumok nem jok egy kereskedelmi cellal uzemeltetett oldal szamara.

1 kedvelés

Miben az alja?
Az MP3 ugyanugy meg fog maradni, mint a JPEG. Van jobb, gyorsabb, kisebb, stb., de a legtobb helyen meg mindig JPEG van, mert az mindig mindenhol mukodik.

Profi rendszerrel nem MP3 vagy AAC zenet hallgatok…
Az ALAC es a FLAC nyilvan jobb, mint barmilyen vesztesegesen tomoritett anyag, hiszen ez a ketto vesztesegmentesen tomorit.

Senki nem allitotta, hogy az MP3 a legjobb formatum. De aki eddig nem hasznalta, mert zavarta a jogdij, az mostantol nyugodtan hasznalhatja. Ahogy fentebb is irtak, az MP3 a zeneformatumok JPEGje. Nincs eszkoz ami ne tamogatna. Ez a kozeljovoben sem fog szerintem valtozni. Az emlitett kodekek kozul az AAC helybol kiesik, mert egy zart formatum, igy tetszoleges kereskedelmi termekbe NEM epitheto be anelkul, hogy barki liszenszt fizetne erte. Ami a nyilt veszeteseges codecek kozott hatekonyabb, az a Vorbis. de a tamogatottsaga sohasem fogja elerni az MP3 szintjet. Hiaba beszel mindenki arrol, hogy ez a jovo, dobd ki az MP3 allomanyaidat, a piacot elaraszto fix kepessegu zenelejatszo keszulekek nagyresze nem ismeri/ismete.

Az ALAC es FLAC vesztesegmentes formatumok, nem osszehasonlithatoak az MP3 formatummal. A ketto kozul az ALAC rendelkezik nagyobb felhasznaloi bazissal, koszonhetoen a vegtelensok peldanyszamban eladott iPodnak. Nyilvan, ha minosegrol van szo, a vesztesegmentes mivoltuknak koszonhetoen legyozhetetlenek, ha viszont a tarolokapacitas optimalis kihasznalasarol (hordozhato eszkozeink ugyebar vagy a streaming), akkor a vesztesegmentes formatum lesz a nyero valasztas.

En tovabbra is azt mondom, hogy semmi valtozas nem lesz az MP3 haza tajan. A linuxosok orulnek, mert mostantol a gyari install is tartalmazhatja minden esetben a codeceket. A GIF sem lett halott miutan lejartak a patentek.

Nálunk most jött elő az iPhone 6 Touch Disease egy két éves készüléknél, és iPhone 7 ide vagy oda, SE-t vettünk helyette, egyszerűen azért, mert masszívabb a kialakítás.

1 kedvelés

Több mint egy év után rosszat írni nem tudok róla…

1 kedvelés

Remélem az enyém nem jut el ide. Pedig már 2,5 éves. Ráadásul én hajigálom rendesen :D

Premium kontakt hiba 240 ezerért. :DDDD