Kávézás

Mar nem is tudom melyik Frei kávét próbáltuk ki, de vaníliás volt. Valamint próbáltunk kókuszost is. Én most nem tudom, de ezt a kettőt egyáltalán nem éreztem különlegesnek.

Nalunk ilyen van az irodaban: http://kaveszerviz.hu/Kezmuves-FrissKave-Egzotic
Nekem nagyon izlik. (en feketen iszom minden nelkul. De a kollegak mindefelevel felontve is szeretik.)

1 kedvelés

@147break: https://jackdaniels.summitmg.com/jdr/product.asp?pf_id=BFJ2203&dept_id=15000 !!! :D

Salute! De mit is kell nézni?

Jack Daniels-be áztatott kávé!

1 kedvelés

Kávé nelkul jo :D

Ja, elsőre az age checker után a főoldalra dob, ezért nem értettem, szar az oldaluk kódja :)
A kávé viszont zsivány, nyami! :DD

régóta mondogatják a kávészakértő barátaim, hogy a kávé minősége után nem a főző, hanem a daráló a legfontosabb.
kaptam egy graef 702-est szülinapra a családtól. az kell mondjam, hogy a barátaimnak tökre igazuk volt. leginkább török kávét fogyasztok, néha eszpreszót (párom mindig azt).
nagyságrendekkel jobb török kávét tudok most készíteni, annyira finomra tudom őrölni a kávészemeket a géppel. a presszókávé is sokkal finomabb frissen őrölt kávéval.
mindenkinek melegen ajánlom :)
meg még két dolog:
a kapszulás cuccot én is kidobtam a rengeeg szemét miatt évekkel ezelőtt. haragudtam is magamra, hogy egyáltalán be tudtak palizni vele.
kettő: eltűnt a nagyobb boltok polcairól a davidoff rich aroma. hol lehet még venni?

Kaptam egy french presst. Kiműveltem magam youtube-ról, mindent értek, csak azt nem, hogy mihez kezd az ember fél liter kávéval. Egyszerre meginni lehetetlen, egész nap meg nem állhat a pulton, vagy ennél nem érdekes, hogy három órája készült?

Egyetértek, az örlő a legfontosabb.

Davidoff: a Tescoban. https://bevasarlas.tesco.hu/groceries/hu-HU/products/2004009701461

Mint mondtad az őrlő a legfontosabb, a második pedig a frissen őrlés ;)

Hát gyerekek, ezt elmesélem, mert mi saját magunkon is jót röhögtünk. Bementünk feleségemmel egy bevásárló központba és akciós volt a Bosch egyik kapszulás cucca a Tassimo, meg is vettük. Aztán rájöttünk, hogy - igaz nagyon kedvező áron - olyan készüléket vettünk, amibe a lehető legdrágább idehaza kapható kapszula való :D :D Vissza is vittük a francba.
Azóta sincs semmilyen kapszulás kávéfőzőnk. Nem is lesz.
Igazából nekem nem is kifizetődő, mert amíg a párom egy nap maximum 3 kávét iszik, jómagam rengeteg kávét fogyasztok, még lefekvés előtt is lazán betolok egy frissen főzött duplát. Nem tehetek róla, egyszerűen imádom a kávét. Csak kis cukorral rontom el, semmi mást nem teszek bele.
A szemes kávét, ha megbontom, akkor a bontott zacskókat spec, műanyag lezáró csattal szoktam visszazárni és megy a mélyhűtőbe. Így a legkevesebb az aromavesztés. A darálósokkal az a baj, hogy zajosak, de leginkább az, ha sokáig van benne a kávészem a tárolórekeszében, akkor annak elmegy az aromája. A legjobb módszer, amit mi alkalmazunk, csak annyi kávészem leőrlése, amiből a kávét főzzük.

1 kedvelés

Ha ekkora fogyaszto vagy, miert nem automatat veszel?
Annal olcsobb es kenyelmesebb megoldas kavezasra nem nagyon van.
(A Delonghi belepo modelljeit tudom ajanlani, miota a Saecot megvette a Philips, mar nem a regi.)

A nem egészen másfél éve vett Gaggia Classic, amit szűrt vízzel használunk, elkezdett csöpögni. Elvittük a szervizbe, ahol elmondták, hogy nem érdemes javíttatni, mert 60 ezer körül lenne. Ennyit a híres Gaggia Classic-ról… :frowning:

Az utód:

https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3-1-Kavefozo-keszulekek-Eszkozok/0/5/441-Lelit-Anna-PL41TEM-Espresso-Kavefozogep

Ha ez is feladja másfél év után, akkor visszaállok a kotyogósra.

En leszoktam a kaverol :-)
Leginkabb mar vizet iszom ebredest kovetoen.
Apameknak van meg Gaggia gepuk es emelle egy gaggia daralo is. Nem tudom melyik. Lehet ok szerencsesebbek, mert mar vagy 3-4 eve hasznaljak napi szinten problema nelkul.

Igen, 2015-ben volt egy modellváltás, az azelőtti konstrukció egy nagyon tartós darab volt. Csak én 2015 végén vettem, már az újat.

Esetleg ez?

http://www.vasipari.hu/index.php?p=termekeink&termek_id=1672

Ez jó lesz! Ráadásul javítható is, van hozzá minden. Amúgy a régi Gaggia Classichoz is – nem is gondoltam volna, hogy így elcseszték az újat, bár hallottam a híreket. Anno a Krupsok haltak meg így (apró, javíthatatlan alkatrész gazdasági totálkárt okoz), azért váltottam Gaggiára.

Kutyaütők kezébe került a popszakma!

1 kedvelés

2 kedvelés

Nem a modellvaltas a fo problema, hanem hogy mar a Gaggia is Philips…
Amugy konkretan mire akartak elkerni 60k-t?