macOS High Sierra

Vajon Klucsik úr és Neo még ott dolgozik?

Neonak már szóltam :D

Tudtommal Mr. Klucsik vonat- és villamosvezető lett, de lehet, hogy csak az egyik a kettő közül, nemtudom:-)

Sokadik állása volt iJoe-nál. És abban a panelben laktak (laknak?), ahol anyám ma is, ahol én gyerekeskedtem.

Nagyon nem egy kategória a mozdony vs villamosvezető. Szóval 100%, hogy csak az egyik :)

Tudjuk, hogy mindkettőt csinálja (csinálta).

Bizony, meg még trolit is vezetett.

Ő volt a Trolin McRae?? :slight_smile:

2 kedvelés

Sziasztok! :)

Kérdésem lenne akinek van tapasztalata a high sierra val: 2010 eleji macbook pro 13 (8GB ram 2 TB hdd) illetve 2009 végi 27 imac (4GB ram 2TB hdd) érdemes váltani sierra ról erre?
mik a tapasztalatok?
2015 macbook pro n használom most ott elégedett vagyok :)
Előre is köszönöm

Üdvözlettel:
Máté

Ilyen regi gepen nem hasznalom de szerintem semmivel nem lessz rosszabb mint a 10.12. En voltam az egyik tabor mindjart jonnek a tobbiek, hogy egjen a pokoltuzen mert a high sierra egy bughalmaz, es inkabb robanjon fel a vilag mint, hogy barmire felpakold. 😉

Nekünk van itthon 2009-es iMac (i7-es), az zokszó nélkül teszi a dolgát.
Van egy 2010-es utolsó fehér Macbook, arra is felmegy (mondjuk, az még C2D, a Pro meg már i), de azon visszatettem a Yosemitet, sőt, a 2011-es 17"-os MBP-ra is visszamentem Yosemite-ig, ezerszer reszponzívabb, és még a minimum, amin nekem elmennyek a dolgaim. Ami most bejött szívásnak, hogy a Photos-ban a heic képeknek csak a thumbnailjei jelennek meg, az eredetik nem.
De egyébként elmennek ezek HS-val is, de SSD-t nagyon kívánja (úgy, hogy mindenen megnőtt nálam a bootidő, nem is kicsit).

En Early 2008 17"-es MBP-n hasznalok High Sierrat (2.6 GHz C2D, 6G RAM, SSD, uj WiFi/BT). Lasabbnak nem lassabb, mint a 10.11, ellenben van benne egy csomo dolog, ami a regebbi verzioban nincs. Ha van eleg RAM es SSD, akkor batran szabad updatelni. Nem tudom, hogy milyen a rendszer HDD-vel, mert 10.5 es 10.6 volt az utolso OS X, amit HDD-rol hasznaltam, azota minden gepemben SSD van.

1 kedvelés

Köszönöm a válaszokat :) ma teszek egy próbát
Bár az én iMac em csak i5 de remélem nem lesz gond

Nincs akkor különbség az ugyan azon generációs i5 és i7 között.

Feltűnt, hogy mostanában (nem tudom mióta…) rohadt nehezen és lassan csatolja le a külső meghajtókat.
Miért?

Nekem már egy ideje feltűnt. Sőt emlékszem, hogy a 10.4.8-ban 1 másodperc se kellett egy idegen pendrive csatolásához. Mutogattak is, hogy így kéne működnie mindenhol. Erre meg tessék ezt is jól elbakták az évek alatt…

Én csak az utóbbi pár hétben lettem figyelmes erre… Ezelőtt mintha normálisabban ment volna.

Többször megfordult már a fejemben, hogy egy-egy ilyen frissítés már-már komplett OS installnak néz ki.

Nem feltetlen. 1 giga korul van a 10.13.3, az nem sok. Ehhez hozzajon egy 700-800 megas recovery image update (mert ott kb csak ez az image van felrakva). Regen (10.12ig) nem frissult a recover akkor, ha frissitetted az OS-t.

A multkor volt valami hivajavitas (gondolom a spectre) 120MB-os update a 2015 13” mbp-n 20 perc volt.