Miért vennék Macet?

Procirol volt szo, meg az elobb.

Szerk.: amugy teny soha nem eri meg szerintem az i7 kozel sincs olyan teljesitmeny novekedes mint amennyibe kerul.

Amit nem vagyok kepes megerteni moert a bena amd vga-kat pakoljak bele, mar lassan keteves lemaradasban vannak az nvidiahoz kepest.

Nekem elkezdett zugni a filmnezos gepben a VGA, ezert akartam bele ujat venni. Par eve csak AMD johet szoba, mert az “eyefinity” szeru mukodesnel az nVidia kikapcsolta a 2 megjelenitot. Hiaba sirtunk paran, hogy 2 projektornal nem takar ki semmi. Nahat, olyan VGA-t talalni, amin 2 egyforma dugo van, tehat vagy 2 DVI vagy 2 HDMI vagy 2 DP azt kb lehetetlen. Illetve lehet, de csak 70-80 ezer forintos aron… Nem ertem, hogy miert nincs a maximum 30-40 ezer forintos arkategoriaban olyan, amin van 2 vagy 3 db DP. Miert kell ra egy DVI egy HDMI es egy DP-t tenni. Szoval, tuti tud valamit, vagy enged valamit az AMD, amit az nVidia nem.

Ezen azert nem nagyon csodalkoznek, semmi ertelmes indok nem szol a mac mellett manapsag.

Egyet tudd, olcsobb.

Általánosságban gondoltam: ha az Apple-től veszed, jóval drágább, mint ahogy a memória kapcsán is leíródott.

Erősebb processzor opció:
4,2 GHz Intel Core i7 processzor (Turbo Boost: 4,5 GHz) :: 109.200 Ft
http://www.ijoe.hu/imacretina/retinaimacbolt.php?product=imacretina

Igen kifizeted az ujarat. De mint mondtam szerintem soha nem erte meg ar/ertek aranyban az erosebb macet rendelni.

De meg mindig ez a romhalmaz win10 van rajta.

Azert a mindenki eros tulzas, logikusan gondolva nagyon messze van meg.

https://m.ebay.de/itm/Apple-iMac-27-Ende-2013-i5-3-2GHz-8-GB-RAM-inkl-Tastatur-Magic-Maus-/332416191927

Na ilyen aron egesz jo elkezdem figyelgetni.

Jah, mert az apple fele OS-ek csak ugy szarnyalnak, a betepett sierraval az elen. Hetkoznapi feladatokra pont ugyanolyan a win10 mint az osx. Kinezetre is kb ugyanolyan ocsmany mind a ketto. En mostanaban eleg sokat hasznaltam windows 10-et, normalis hardware-es gepeken, es semmi baj nincs vele hidd el. A windows is ott tart, hogy kb minden hetkoznapi feladatra van sajat app-ja, tehat meg telepitgetni se kell nagyon, ha nem rendszergazdakent hasznalod akkor van annyira biztonsagos mint a tobbi rendszer.

1 kedvelés

Igen, szerintem is gy hasznalhato rendszer, de azert messze nem osx es az alap app-ok sincsenek azon a szinten (szerintem). Abban viszont teljesen igazad van h lassan kezd annyi osx problema lenni mint windows. En meg nem mertem HS-re frissiten, de ios 11 frissites kellett mart a watch3 nem lehet ios10 osszeloni (bassza meg). Es hat a ios10 messze jobb volt szerintem, ha nem muszaj nem frissitek 11-re :(

1 kedvelés

Azert a taviranyitos baromsag amit nalam produkal az valami rohadt idegesito, nem tudom a gepet es az apple tv-t egy szobaban hasznalni. Vagyis tudnam, ki kellene kapcsolni eloszor is az osszes hulye vedelmet, aztan kezzel kiszedni az infra port driver-et es uj cache-t csinalni, szerintem ez legalabb olyan szintu ganyolas mint a registry-ben allitgatni ezt-azt. A safariban beragado webkites nemtudom micsoda ami miatt egy sima google nyitolapnal is az nvidia kartyat hasznalja, megint kulon orom, az mds es az mdstore-ol mar nem is beszelek amik random beragadnak es max-on tekerik ezt a szerencsetlen gepet. A facetime es az imessage ami a beta telepitese ota, pontosabban a firmware update ota nem mukodik mar nem is erdekel. A mail-ben beragadt valami vacak, nem volt eleg kidobni a cache-t kezzel, ki kellett vagnom az egesz mail mappat es lehuzni ujra azt a 20Gb levelezest. Szoval ezek miatt kikapcsolva ott porosodik a kanape alatt a macbookpro.

Fura nekem az egvilagon semmi bajom az os x-el, viszont a csaladban levo win10-ek minden heten hivnak valamiert mert nem jo. Es az hogy mind a ketto ugyan olyan jo nez ki enyhe tulzas. A win10ben levo kaoszt ugye nem kell elmondanom.
Azert ne mondjuk mar, hogy ugyan annyi gond van a winnel mint az os x-el. Es tenyleg nem ertem ti mit csinaltok allandoan a a mac-el. Nekem ezek a problemak soha nem jonnek elo.

Mi nyúzzuk, neked meg csak van. (Vicc. (?))

Ja, ilyen problémáim nekem sincsenek. Ellenben még a cégnél nem telepítjük és nem is supportáljuk hivatalosan a win10-et, mégis van olyan eset, amikor muszáj. És ami rohadt idegesítő, hogy állandóan változik az, hogy mit hol találunk meg. Pl a start menüre jobb gombbal kattintva nem mindig jelenik meg a Vezérlőpult. Az eszközök és nyomtatók, a rendszer ablakok is megkapták az új verziót, de a régi is elérhető maradt és azok sokkal de sokkal hasznosabbak és alig lehet őket már előbányászni. A wifi beállítások ablaka is állandóan változik.
Szóval elhiszem, hogy felhasználóként jó a win10. Sőt kollégám is használja mellettem és nem anyázik állandóan. De ha valamit csinálni kell vele, akkor most már mindig vakarom a fejem.
Pl a wifire egyáltalán nem akar belépni, pedig tuti jó a jelszó. Volt, hogy újraindítás oldotta meg a problémát, de átlagban elég csak eltávolítani a wifi beállításokat.
SMB megosztásnál ha másik gépet adok meg, mint tartomány és felhasználó és megjegyeztetem a jelszót, akkor az OK gombra lefagy az smb hozzáadás és diagnosztizálni akar. De ami a legfurcsább, hogy szintén újraindítás után kiderül, hogy megjegyezte a jelszót és működik is.
Ez a két példa nem egy gépnél fordult elő és még csak nem is ugyanolyan telepítések voltak. Mert volt amin meghagytuk az eredeti telepített rendszert, volt amire a vállalatit tettük fel és volt ami diák által (ki tudja hogyan) telepített.

Ettől függetlenül látom, hogy gőzerővel fejlődik a win10. Pl az, hogy már bétában elérhető (a frissített windoshokon) a linux shell és úgy kell telepíteni csomagokat, mint debian/linux. Ez szerintem hatalmas piros pont. Az UI az UI valakinek bejön valakinek nem. Nekem félig meddig tetszik is. Viszont az már kevésbé, hogy nem tudta megoldani rendszer szinten (úgy mint az Apple), hogy minden alkalmazás jól nézzen ki nagyobb felbontású kijelzőn. És főleg ez utóbbi ami miatt sohasem mennék winre. Értem, hogy utolsó kiadás, amit évtizedekig (hahhha) foltozni fognak szerintem az is gáz.
Mint ahogy az osxnél is gáz, hogy fontos lett az évenkénti verzióváltás a stabil működés helyett. És ugyanez van iOS-nél is. Remélem kapott akkora pofont most az Apple az iOS11-el, hogy rámennek a stabilitásra a jövőben. Nem egy helyről hallottam, hogy többet nem vesznek céges telefonnak Apple iPhone-t.

1 kedvelés

Jah nekem csak van en be se kapcsolom a gepet. Disz a polcon 😂.
A multkor pl anyumnal a onedrive elkedzte enni a tarhelyet (hivatalos megoldas a weboldalrol):
Torolje a onedriveo majd
Torolje a casht es meg valami megadott mappat majd resart
Telepitse ujra a onedrivot majd resart

Ezt igy 2017ben.

Az Apple az IT ipar Jerry Maguire-je: kevesebb ügyfél, nagyobb törődés, nagyobb haszon.

“Show me the moneeeeey!!!”

:DD

Azert mert van benne egy 128as ssd plussz 300 euro alsohangon. Inkabb belerakok en akkor egy 512eset.

Miért vennék Macet? Hosszú lesz.

  1. Ha iPhone lenne a telefonom, akkor Macet vennék desktopnak. Amint új készülék előtt állók, ha engem kérdeznek, hogy milyen telefont vegyenek, akkor azt szoktam mondani, hogy szép és jó készülék az iPhone, de önmagában “nem adja ki”, arra jó egy 3-8x olcsóbb Xiaomi is.
  2. Általános komfort. Akár csak a lakossági júzer szokásait tekintve is, sőt ott még inkább. De nekem munka során is fontos, hogy halk legyen, ne süvítsen a venti (állandóan), na meg a trackpad, ami 10 éve USP a hordozható Maceknél, bár már vannak szép próbálkozások más gyártónál is. És ide sorolom azt is, hogy hát elég jó ránézni bármelyik Macre, nem vagyok ilyen szívcsakra-appleblogger ,sőt, de ahogy (most épp) ennek a 2008-as MBP-nek a feliratára rápillantok, van benne valami megnyugatóan elegáns, sokkal inkább, mint egy egyenfekete acer vagy mittudomén.

Nekem is sok (rengeteg) különböző gépem van (szeretek lecsapni olcsón az aukciós oldalakon), egészen bámulatos Vaio, Thinkpad W701, wines, linuxos, minden. De a legkevéséb kompromisszumos - nekem legalábbis - a Macek használata. Úgy hardver, mint OSX szinten.
És ezért vagyok nagyon nagy bajban, mert a legfőbb munkagépem, a late 2011 17" MBP megint a végét járja, most már inkább beteszem az ágy alá, és keresek valamit.
De mit? Egy 15-ös rMBP lesz talán, de akárhogy nézem, nekem ez kompromisszumokkal fog járni, és épp ez az, amit el tudtam eddig kerülni egy Mackel.
Vagy egy late 2012 mini?
Legszívesebben egy 2012-es, utolsó bővíthető, nem retina 15-öst vennék, de ha már beruházás, csak nem egy 5 éves gépet kéne.

2 kedvelés

A memoria bovites hianya szivas, de az igazat megvalva soha nem bovitettem, mire oda kerultem hogy boviteni kene mindig gepet csereltem. A hdd/ssd bovithetosege mar fajobb, de ma mar egykozeoes ssd-vel ez se igazi gond, egy otthoni rendszerben foleg ha mar 500-60p forintos laptopod van egy NAS-nak bele kell fernie a koltsegvetesbe. (Az en syno nasom 50k+hdd de kiszolgal 3 gepet es 2 tv-t is.)