Netflix

ok

Nem akartam elkeseriteni senkit, itt nalunk mar hamarabb elerheto volt (Belgium), en is beizzitottam az ingyenes free honapot, haaat, 2 napig keresgeltem, hatha, aztan soha tobbet nem jelentkeztem meg be sem, pont azert amit TMS is mond. Honap vegen sem lesz jobb sajnos ;S
Csunya nem csunya marad a torrent, a filmekrol az infokat pedig blogokrol le kell vadaszni mit erdemes megnezni. Olyanokat mar nem is emlitenek amikert a kilencestervre jarok ;)

1 kedvelés

Ahogy olvastam más külföldi oldalakon, kb a 10% tartalom lehet csak nálunk megnézni, mint az USA-ban. Én még kitartok, várom a magyar tartalmakat/feliratokat, de egyelőre semmi jele sincs annak, hogy lesz valaha is magyar. Mármint biztos lesz, de lehet nem a közeljövőben.

1 kedvelés

Meg jo, hogy egyszerubbe akarjak tenni a tartalom-fogyasztast.

Január 6-án megjelent a Netflix. Gyorsan elő is fizettem náluk, azóta sincs gond.
Csakhogy családi megosztásomban benne van az unokaöcsém 300 km-re lakik tőlem.
A telefonjára letöltötte még aznap az alkalmazást és elindulva van egy hatalmas nagy piros gomb, hogy ki akarja-e ingyen próbálni egy hónapig. Erre rányomott. Ezzel elő is fizetett (akaratlanul) a szolgáltatásra. Jött is nekem email, hogy előfizetett. Erre gyorsan felhívtam, és elvileg lemondta a szolgáltatást.
Természetesen az én előfizetésemben nem szerepelt ez a tétel, tehát én nem is tudtam volna lemondani.
Eltelt ugye az egy hónap, majd az Apple szépen levonta az összeget a bankkártyámról. Azt nem tudom, hogy végül sikerült-e az unokaöcsémnek lemondani vagy sem, úgy tudom, hogy elvileg lemondta.
Szóval erről is megkaptam szépen a számlát. A számlán szerepel a reklamáció gomb. Rákattintottam, majd a böngészőben bejelentkeztem az iTunes-ba, ami közölte velem, hogy nincs ilyen tételem. Szóval, hogy nem tudom megreklamálni, mert ilyen azonosítójú tételem nincs.
Időközben az unokaöcsém megint lemondta a szolgáltatást. Bár nem értem, hogy akkor elsőre nem sikerült neki vagy mi történt…
A lényeg, hogy chaten felvettem a kapcsolatot az Apple supporttal és nagy nehezen sikerült elmagyaráznom, hogy mit szeretnék. Szóval elvileg visszautalják a pénzt (már megkaptam a mínuszos számlát).
Csak érdekes, hogy az unokaöcsém elvileg lemondta a szolgáltatást.
Ráadásul a Family Sharing beállításokban nincs bejelölve rajtam kívül senki sem, hogy szülő lenne. Pontosabban a felhasználó neve alatt ott szerepel mindenkinél, hogy szülő, de van egy opció, miszerint be lehet jelölni, hogy attól a szülőtől is lehet-e engedélyt kérni a vásárlásokra. Szóval ez nincs bejelölve. Mégsem jött értesítés, hogy az unokaöcsém vásárolni akar.
Ráadásul az még nagyon durva, hogy levonják a számlámról a pénzt, de én nem tudom lemondani az előfizetést.

1 kedvelés

Közben annyi, hogy a pénz 2-3 nap után meg is érkezett, 10 napot mondott a Support. Bizonyára biztos ami biztos alapján.

Hehh, egy ideje nem megy a Netflix. Most akarta sorozatot nézni, de úgy néz ki, hogy nem fogok.
Ezen az oldalon másodpercenként érkezik egy hozzászólás erről :D: http://downdetector.com/status/netflix

na latod, a torrentekkel es egyeb kodi kiegeszitokkel semmi gond ;)

1 kedvelés

Jah, én is kíváncsi vagyok nagyon a sorozatra. És ahogy olvasom a kritikákat, más lesz, mint amit vártam, de jobban tetszik ez az irányvonal.

Arról esetleg tud már valaki, hogy megoldott-e a Chrome alatt, hogy menjen FullHD-ban a film? Mert hirtelen rápróbáltam és még mindig 720p-t ír. Egyébként a Chrome csak a felirat miatt lenne fontos, mert más böngészőben még nem sikerült a Netflixre külső feliratot varázsolnom.

Most csak hirtelen eszemsbe jutott egy dolog, rakerestem es ahogy nezem, “termeszetesen” kodi ala van Netflix addon, azt meg nem deritettem ki, de nagyon gyanus, hogy a kodi felirat addonjaiit is hasznalja.
Tudom te nem szereted a annyira a kodi megoldasait de te mint az egyik legnagyobb sorozat fan itt el kellene mar fogadnod;) (egy kb 30 euros FireTV stick. Inden problemadat megoldana;)

Szerk: raneztem telepito tutorialokra es a lejatszofelulete az ugyan az mint a mediatartalmaknel, elerheto volt a felirat menu.

Hahha, én Kodit használok bár linux alatt :) És rengeteg kiegészítőt telepítettem fel :D
Viszont a korábbi Netflix addon ami volt az használhatatlan lett, mert megvonta a külső fejlesztői fiókokat a Netflix. Amit helyette csináltak, az pedig csak arra volt jó, hogy elindította a Chrome alatt a filmet és ha bezártam a Chrome ablakot, akkor visszatért a Kodi felületre. Tehát nem a Kodi felületébe épült be.
De ezt már fél éve néztem, akkor ezek szerint változhatott a helyzet. Szóval most megint jól utánanézek :D

hu, nem tudom ezek mennyire frissek, lehet ugyan oda jutsz majd ismet :S akkor bocsi,

Most találtam egy ilyet, tegnap csinálták: https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/script.program.androidnetflix/
De ezt hiába rakom fel, nem látom az alkalmazást. Az is lehet, hogy ez valami jó kis vírus… :)

Hát igen… feltettem a szükséges repokat, aztán totál hazavágta a rendszeremet. Mármint van egy olyan funkció, hogy “Fresh start”. No ez mindent letörölt minden beállítást. Legalábbis úgy néz ki. De tényleg mindent. Az összes beállítást a felülettel együtt. Pedig nem kis időm volt megcsinálni…
Mindegy, legalább gyakorlok, de nem adom fel :D

bocsi, nem akartam tonkrevagni az ested,
egyebkent en a tvaddonekat nem nagyon csipem, ha lehet inkabb osszeszedegetem manualisan az addonokat mik kellenek, mert szinte mind megvan mashonnan is, ezek meg “szetbarmoljak” a rendszert, persze van egy csupa magikus funkcio (jah mint a fresh start, meg a cche urites es tarsai) de azokat is inkabb megoldom manualisan ha kell, egyszer probalkoztam veluk 2 napig kb a feleslegesen felpakolt es sosem hasznalt addonokat keresgeltem es szedegettem lefele mert lestrpalta az atv2-t ;()

Nyugi, nem baj, mert amúgy előtte meg totál teleszemeteltem a gépemet programokkal. Így legalább tuti le van törölve minden. Amúgy csak valamiért a Port.hu kiegészítőt nem találom most, meg a távirányítón az egyik gomb működését átírtam két kiegészítővel. Szóval ez az utóbbi két kiegészítő megvan, csak a konfigurálás macerásabb, hogy jó legyen: i mint info gomb van a távirányítón, ami kb semmire sem jó (talán csak filmnézés alatt jó) és ezt felkonfiguráltam úgy, hogy minden egyes menüpontban jobbgombként működjön. Kivéve a film alatt, mert ott egy egyedi programot indít el (XBMC Commands) és ott létrehoztam funkciókat, mert alapból az ismétlés funkciók nagyon el vannak rejtve az ANNox vagy hogy hívják felületen…

na akkor ezt jol szetpimpelted :) de ez mar inkabb a kodi topikba kellene:))

2 kedvelés