Netflix

Nem terjesztenem a warezt (mert ugyan nem olvstam vegig a szablyzatot de ha jol tudom igy egyeztunk meg azelejen;), de a popcorn ill https://www.stremio.com dolgok messze vannak a jotol. Igazabol nem sikerult sajat arnyekukat tullepni es megoldani jol a dolgot.
Van egy androidos app ami viszont nagyon jol mukodik, sosem allt meg meg, ossze lehet kotni debrid szolgaltatassal. (meg netflix stilusu/felosztasu nezete is van;)
Kodin meg az ismert mar mar regi motoros dolgok.

Egyébként még az is árnyalja a dolgokat, hogy jónéhány felhasználó előfizetett Netflixre, de lemondták, mert nagyon kevés a feliratos és rika a szinkronos filmek/sorozatok mennyisége. És azt hiszem igazuk van, mert ha a Netflix szeretne Magyarországon is rendesen jelen lenni, akkor minden legalább annyi feliratot kellene adniuk, mint ahogy Romániában van. Bár én szerencsés vagyok, hogy rettenetesen sokat fejlődött az angolom, mióta angol feliratos filmeket nézek.

Ja persze, nagyon jot tesz tobb okbol is feliratosan nezni, de hivatalosan ahogy itt te is irod, meg mshol is lehet olvasni sajnos, messze nem erheto annyi felirat el mint a szurkezonaban. (es itt ne gondoljunk arra, hogy a szurkezonas feliratok barmennyivel is rosszabb minoseget kepvisenek). Szukseg van azert mankokent a feliratra, mert ha valami vilagvegi redneck neki all hadarni azt feher ember nem erti meg, ugyan ez igaz jonehany felso angliai benszulottre is. Nem beszelve az eszaki sorozatokrol ;) most eppen a Trappedet nezzuk, hat izlandibol nem allok tul jol :D

1 kedvelés

Mondjuk a netflixes 4k hdr stream nem 300gb/evad :). Ertem amit mondasz de minosegre mentel ra streamben ;)

Gepennem nezek filmet. Azert van a tv meg hozza a doboz (fire tv) mert joval nagyobb teljesítményű.int a tvk beepitett okosito rendszere.
Ranezek majd ezekre a steeamekre amit mondtal de nekem ez csoppet gyanus. Ezres halon, kabellel otthon NASrol elhasal egy jo 40 gigas film :/.

Gigabit eseten nem kene elhalnia egy 40 gigas filmnek (ez ket orara szamitva kb 50 megabit/masodperc lehet). Ott tuti nincs valami rendben. Illetve ami itt inkabb baj lehet, ha gyenge az egyseg, ami a dekodolast vegzi.

1 kedvelés

Meg mindig nem erted, egyik mondatban azt mondod nem akarod leszedegetni a 300GB-os evadokat. A kovetkezoben meg a minosegere mesz ra es nezed netflixrola filmet. En nekem teljesen megfelene az a minoseg, de tudjuk te ilyen minoseg megszallot vagy csak az nem ertem ez hogy jon ossze a streammel. Tetszik erteni? ;)

1 kedvelés

Nekem meg a wdTV se hasalt el a killa sampletol a klasszikus planet erath madaras jelenete (de az egesz reszt siman vegigneztem ket routeren keresztul nas-rol.

Akkor honnan nezed?

Akkor ennek utanna megyek. Mert a fire tv 4k streamingre van kitalalva szoval annak birnia kellene. Nasban vinyo sebesseg?

Ez oke de a netflix kozel se olyan minosegben tolja mind a letorrentezed blueray. Erre probalok celozni. De mit mondtam nekem megfelel csak teszoktal a minoseg megszallotja lenni (es montad is)

Ha nem valami ata33-as vinyo akkor ma mar nem lehet olyat kapni ami ne birna egy 50Mb/seces filmet streamelni. Amugyis a firetv pufferel.

Ui azert a mai hdd siman hoznak 100MB korul. Az 50Mb-es filmek meg csucsnal se ugranak 10MB fole ennek meg egy 100as halon is atkell mennie (nekem ment is).

Kb 15-20 (de, lehet hogy inkabb 20-25, mar egy PIO Mode 4-es merevlemez is tudott a 386/486 idoszakban 10-12 megabyte/masodpercet) evvel ezelotti, nagyon-nagyon alacsony fogyasztasu merevlemeznek kellene benne lennie, hogy ne birja ezt az olvasasi teljesitmenyt. 40-50 megabit az 6-8 megabyte/masodperc. Tehat ha a gepedre lanon atmasolas kozben 6-8 megabyte/masodperc felett van a sebesseg, akkor a NAS eleg gyors.

A torrenten levo HD/FHD sorozatokban nem lesz felskalazas. Ott egyszeruen megkapod azt az 1080i TV adast progressziv scan utani allapotat. Ez lehet akar 1440x1080 is vagy 960x1080 (persze tovabbra is interlaced. Kizart dolog, hogy barki felfele skalazassal tokolje az idejet, mert nem eri meg erre idot tolteni. A scene szabalyzat meg is szokta tiltani.

1 kedvelés

Akkor hol keressem a hibat? Papiron es latszolag a rendszer tokeles.
De ez itt mar nem netflix.
At kellene mennunk masik topikba

Rendes br isot kell elszedni es kesz.

1 kedvelés

Már csak egy baja van, hogy ha jól látom, akkor nem tud a magyar tartalmak között keresni. Ami meg főleg hiányzik az az, hogy egy-egy sorozathoz magyar felirat melyik évadjához érhető el vagy melyik konkrét részekhez.

Ne kezd ;)

Egyébként főleg az utóbbi a nagyobb probléma. Pl ha belekezdesz egy sorozatba, mert van hozzá felirat majd a második évadnál rájössz, hogy a többinél nincs, az nagyon kellemetlen. Főleg, ha van vagy 6 évad…