Nyár

Napközben 32-35 között, éjjel 24-27 fok. A folytonos szélnek köszönhetően egész kellemes. A tenger 24-26…
Az emberek kedvesek, a kaja meg fenomenális :slight_smile:

3 kedvelés

Csak így nektek, összedobtunk ucsó este meg a repülön egy filmet :D

Ki szeretném emelni nem vagyok videós :), viszont fotozok. A video első képei polaroid képek :).

1 kedvelés

nekem tetszik, elég hangulatos kis videó lett

1 kedvelés

Sziasztok!

Tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék kér, azoktól a kedves fórum társaktól, akik már voltak Kínában. Szeptember végén utazom ki 2 és fél hétre Pekingbe és Xianba egy táncfesztiválra. Bármilyen tapasztalat, jó tanácsot szívesen fogadok :)

  • Milyen árakkal lehet számolni? Azt olvastam a tömegközlekedés nem drága, de a taxi sem, csak érdemes előre megbeszélni a fuvar díjat. Az alkohol kb milyen áron van?
  • Mennyire lehet angolul megértetni magad?
  • Azt is olvastam, hogy elég sok a hamisított bank jegy, mire érdemes figyelni?
  • Szükséges hálózati átalakítót vinnem?
  • Úgy tudom az internet le van korlátozva, de gondolom VPN-t lehet használni
  • Néztem magyarországi mobilnetet, de horror áron lehet venni, érdemes kint venni? Vagy inkább érjem be a szállodai wifivel?

Hirtelen ezek jutottak eszembe.
Előre is köszönöm!

Ciao,

  1. Pekingben még nem voltam, de úgy hallottam ott azért drágább az élet mint máshol. A tömegközlekedés nem egy nagy összeg, még a szupervonat sem olyan durván drága mint mondjuk japánban. A taxi-t előre alkudd ki, vagy ordítsál vele, hogy “meter” mikor beülsz :)
  2. Angolul jobbára a túristásabb helyeken értenek, meg a fiatalok.
  3. Nem találkoztam ilyesmivel…
  4. Nem árt ha van nálad átalakító (filózom, hogy ott melyik kell, de nekem már összefolyik a sok-sok ország között)
  5. Facebook, dropbox (talán)…és még jópár dolog nem elérhető kínában (Hong Kong-ban és Taiwan-on igen) VPN-ről nincs infóm…
  6. Kint vegyél túrista SIM-et… lehet kapni kis pénzért. Taiwan-on voltam pár hónapja, ott olyan 8 USD körül volt egy hétre a korlátlan 4G mobilnet. Hong Kong-ra meg nem emlékszem :-) …de ott sem volt drága a SIM kártya.

Célszerűbb mobilnetezni, mert google translate-el (angolról - hagyományos kínaira) tudsz velük kommunikálni. Nagyjából ők is úgy fognak veled a saját “ping-pong asztal” telefonjukkal ha nem beszél angol. S ha jól emlékszem, nekem még kiírta kínai fonetikusan a fordított szöveget… Megértették egyből és működött :-)

Íme:

1 kedvelés

a google fordito app müködik offline is nem? (le lehet tölteni amár a nyelveket iOS alatt is.

1 kedvelés

Google sincs, de a VPN mukodik.

1 kedvelés

Hasznos tipp :-) …sosem néztem

1 kedvelés

Koszonom a tanacsokat!

Amennyire tudom, Kinaba nem kell atalakito, Hong Kongba angol. De ha meg nincs, oda se vegyel, mert ott olcsobban megkapod.

Közben már vettem egy ilyet: http://www.powercube.hu
De igazából nem baj, itthon is el tudom használni :)

Sziasztok!

Közeledve az induláshoz felmerült bennem, hogy pénzt hogy érdemes kivinni? Bankkártyás fizetés mennyire elterjedt ? Illetve azt hallottam, hogy érdemes huf-ot usd-re váltani itthon kint meg usd-t cyn-re. Ezzel kapcsolatosan van esetleg valami tapasztalat?

előre is köszi!

Kínában még nem voltam, de nyaraláskor mindig visze is KP-t is, és mindig van nálam tartalékban is.

Bocsi lehet nem voltam egyertelmu, mindenkepp viszek kp-t, sot yuant is valtok mindenkepp csak az aranyok miatt kerdeztem.

Szerintem a forinttal nem sokra mesz, mindenkeppen erdemes USD-re, vagy RUB-re atvaltanod.
Kartyat sok helyen elfogadnak, UnionPay-t mindenkeppen, VISA-t is valoszinuleg. Esetleg erdemes egy Prepaid UnionPay kartyat kerni, bar 1-2 hetre nem biztos, hogy megeri…
http://www.unionpayintl.com/en/enproducts/encards/index.shtml?style=4

1 kedvelés

Köszönöm!

Na idén nyáron ki merre? Mi éppen tervezgetjük és eddig Szicília az esélyes.

Az egyik ha nem a legdrágább Németországban igen :). Írj nyugodtan i amúgy megint mennék Caprira, de már valami mást is meg kénen nézni :D. Idén Lisszabont akartuk de a repjegyek elégé drágák és sok videót megnézve lehet mégse olyan szimpatikus mint gondoltuk.

Nem tudnék ilyen “puccos” helyre menni (48–150 ezer per éj?)…
Marad a vízitúra, ha összejön (Magyarkanizsa – Belgrád) és néhány hosszabb hétvége a környékbeli Duna-parti (vad)kempingekben.

Tényleg nagyon szép, de ennyiért Caprin vagy st. Tropez-ben foglalok szállást. Nevetségesek a balatoni árak.

ui.: Mi idén Ischian voltunk 5 éj medencés szálloda, reggelivel 70e forint két főnek.
Még voltunk Caprin és Nápolyban is. Szeptemberbe még nem tudjuk hova megyünk amúgy aki olcsón akar utazni érdemes figyelgetni az utazómajmot vagy gyakran böngészgetni a bookingot. Repjegyre meg skyscanner.

Ischia: