Opensource lett a Visual Studio Code

Nekem indit egy Chrome instance-ot, amiben nincsenek benne az extensionjeim, amik egyebkent be vannak allitva a Chromeban. Maradok az intelliJ-nel komolyabb munkanal.

Észrevettem, hogy ha megnyitom közben a web inspectort chrome-ban, akkor megszakad a debug VSCode-ban. Szóval tényleg nem annyira jól használható, de legalább van egy plusz eszköz, amivel ki lehet deríteni akár valamit.
Bár egyébként a Console üzenetek megjelennek a VSCode Debug Console ablakában.

Ez az intelliJ-nel is igy van, ugyhogy valoszinuleg a Web Inspector csinal valamit.

Nektek köszönhetően elkezdtem nézegetni a VS Code-ot, és eddig tetszik:-)

intelliJ féle semmit nem nézek meg az biztos lehet akármilyen feautre gazdag, nem használok javas cuccokat ott ahol nem muszáj

szerk: sublimeról váltogatok:-)

…azt ugye tudod, hogy a visual studio code meg javascriptben (+typescript) van irva?

Szerintem ha működik, akkor miért ne lehetne Java az alapja?
Szerintem nem feltétlenül a nyelven fog működni, hogy mennyire jó egy szoftver. Ők nyilván crossplatform programot akartak írni. És erre szerintem az egyik legjobb a Java. Pl iszonyat stabil a Wowza összes szerver szoftvere (vagy mondjuk Jira) és azok is Javaban vannak írva.

Barmit probaltam desktopon es javas volt, iszonyat lassu volt. Nem igazan emlekszem kivetelre.

Ha nem mondod hogy ez jávás, észre sem veszem :)

Milyen géped van?

Oreg:-D

Ellenben javas appok nelkul kiszolgal ugyahogy:-D

C2D 2.4ghz macbook 4,1 3giga rammal, ssd-vel.

Azert tegyel egy probat a JetBrains cuccokkal. Kb ok az egyetlen banda, aki epeszu sebesseget kihoz a javabol.
Ha Eclipse alapu dolgok miatt van rossz tapasztalatod a java teljesitmenyerol, azt megertem, az buntetendo lenne, amit ott muveltek. En amiatt vettem meg az IntelliJ-t…
De sajnos meg mindig ra vagyok kenyszeritve eclipse alapu fostaligak hasznalatara. Na, ahhoz nincs eleg gyors gep…

Majd ha egyszer szükségét érzem, hogy átváltsak IDE-re, akkor megnézem, köszi:-)

Jelenleg teljesen elég amit a Sublime text tud (vagyishát mostmár a VS Code)

Én sajnálom egy kicsit a Sublime-ot. Szerintem a VS Code beteszi nála a kaput.

Vicces, hogy Jon Skinner azért írta meg a Sublime Textet, mert Allan Odgaard nem készült el a TextMate 2-vel, aztán az ő szoftvere is ugyanarra a sorsra jutott, mint a TextMate.

Vannak jó dolgai, ami már most hiányzik belőle, az az, hogy a VS Code-ban nemtudom az egyik ablakból csak úgy kihúzni a másikat egy újat csinálva ezzel.

De meglátjuk, melóban most ezt nyomom, aztán ha nagyon nem akaródzik megszokni, majd visszaállok:-D

Akartam mondani, hogy ne temesd meg, mert sok a SalesForce fejleszto, akiknel a MavensMate+Sublime az alap.
De aztan rakerestem, es kiderult, hogy a MavensMate fejleszteseve lealltak, mert kijott a hivatalos SalesForce VSCode plugin.
Akkor tenyleg lehet, hogy kuka…

Egyszerűen a Microsoftnak sokkal több erőforrása van erre.

Egész jó kis update a mostani:

1 kedvelés

Úgy néz ki, hogy lehet visszaállok VSCode-ra.
Igazából talán azért, mert nekem már túl sok volt az a funkció, amiket tudott és gyakran keresgélni kellett a sok lehetőség között. Vagyis lehet, hogy valahogy nem állt kézre.

Amúgy most rányomtam a Check For Update-re, de nem történt semmi. Gondoltam megint rákattintok, erre látom, hogy most már Restart to Update… van helyette.
Lehet, hogy azért nem írt semmit sem, mert épp fut a debug mode, nem tudom, de akkor is érdekes.

Egyébként megtaláltam a módját, hogy hogyan lehet elindítani normálisan debug modeban a Safarit, hogy jól működjön együtt VSCode-dal.
Igazából a VSCode plugin oldalán írták le, hogy hogy kell.
Azért megosztom… :smiley:

Röviden:
Ez kell a launch.json fájlba:

{
	"version": "0.2.0",
	"configurations": [
		{
			"type": "chrome",
			"request": "attach",
			"port": 9222,
			"name": "Launch Program",
			"url": "http://localhost:4200*",
			"webRoot": "${workspaceRoot}"
		}
	]
}

Az előzőhöz képest sok apró van:

  • kivettem a sourceMap-ot
  • hozzáadtam a portot
  • requestnek attach értéke lett
  • meg kapott az url egy csillagot a végére…

Persze azt írja, hogy debug előtt így kézzel kell elindítani a chrome-ot és beírni a címet.
Viszont így az összes plugint meghagyja és nem plugin nélkül indíítja el új tabban minden egyes újraindításkor.
Persze csináltam két task-ot, egyet az ng serve parancsnak egyet meg a Chrome-nak:
tasks.josn fájl:

{
	"version": "2.0.0",
	"tasks": [
		{
			"taskName": "Chrome Remote Debugging",
			"type": "shell",
			"command": "/Applications/Google\\ Chrome.app/Contents/MacOS/Google\\ Chrome --remote-debugging-port=9222 http://localhost:4200"
		},
		{
			"taskName": "NG Serve",
			"type": "shell",
			"command": "ng serve"
		}
	]
}

Szóval most úgy néz ki, hogy el kell indítanom a két tascot és azután mehet a Debug.
Még a typescript buildert kell beizzítanom, hogy jelezze a hibákat a kódban.

1 kedvelés

Hát azért ehhez képest a PhpStorm Js debugja fényévekkel egyszerűbb. :D

Az igen.
De azért hozzátenném azt is, hogy egy projekt összerakása PhpStormban nem annyira egyszerű, mint ahogy lennie kellene (Windowson). Kollégám szeretne megtanulni php-t. Jó pár órán át konfiguráltam, 1 nyilván egyrészt azért, mert én sem ismerem még a szoftvereiket rendessen, 2 meg eléggé összetett és nincs mondjuk egy “varázsló”, ami végigvezetne, hogy hogyan kellene beállítani. Nyilván azért is, mert elég sok lehetőség van. Végül sikerült, bár még nem vagyok maradéktalanul elégedett. :)