Sorozatok

Én még erre vagyok kiváncsi “ebből a műfajból”: Check out “Lilyhammer” on Netflix
https://www.netflix.com/title/70221438?s=i

Ez is megvolt, lényegesen könyebb műfaj :) de jó amugy.

Gomorra 5. részt darálom, a soundtrack pedig még kiemelkedőbb (sokszor bugyuta italianodisco, de voltam már 4szer nápolyban tényleg ilyenek) :)

Teljesen más, mint az Arrow. Sokkal “sötétebb” mindkettő. Viszont mérföldekkel jobb is. Van egy harcjelenet a Daredevil második részében ami miatt már érdemes megnézni az egészet. Azt a részt vágatlanul vették fel.

Arrow nem borzalmasan bugyuta volt. Az első évadot végig szenvedtem de elég volt.

A második évad mérföldekkel jobb. Azt szerintem érdemes végignézni. A többi tényleg nem olyan jó.

Számomra kicsit ilyen 15 éves tinilányoknak készült cucc, csak most nem zombik meg vámpirok vannak benne hanem nyilazó fiú :D

Nem olvastam a képregényeket, de úgy tudom, hogy ezek a természetfölötti dolgok abban is benne voltak. Egyébkénk most a 4. évadban is vannak egy-egy jobb rész. De szerintem is igaz, hogy egy kicsit tinisre veszik a hangulatot. Bár a Flash akkor még jobban tini sorozat. Érdekes amúgy, hogy a Flash első évadát nagyon szerettem, a második nem különösebben jön be. Nem rossz, de…
Viszont az Arrowra visszatérve a második évad főgonosza igen jóra sikerült. És az évad is egész jó volt.

Egyébként a Flashben azt röhögöm, hogy a városban szinte már mindenki tudja ki a Flash :)
Sőt, volt egy rész ahol az öregnek keresték a párját. Elvitték a rejtekhelyre (a laborba) és ott próbálták győzködni, miközben a háttérben meg látszott Flash ruhája kirakva. Ott úgy tudom nem akarták elmondani, hogy ki a Flash…

Esetleg kinézetre hasonló, hétvégén megnéztem, ennyit marvel filmen még nem röhögtem, idióták teljesen ês mellette látványos is.

Ha jól emlékszem, akkor 2017-re ígérik a folytatást :)

Amúgy írtam róla a kezdő bekezdésben, hogy 25 éve készült mégis iszonyatosan jó. Bár a kezdés amolyan Zs kategóriás horrornak hatott (ahogy sikítoztak a szereplők), de a hangulata utánozhatatlan.

1 kedvelés

Az Underwood házaspár küzdelmét nézném, de el van csúszva a felirat. Van ötletetek arra, hogyan lehetne egyszerűen szinkronizálni? Csak az igen kis felbontású változathoz van felirat, én meg az 1080-ast szedtem le, és jobban is örülnék a rendes minőségnek. Próbáltam a réges-régi Subfixet, de nem nagyon működött.

(szerk.) Vissza az egész! Mintha maradna egy kis linearitáshiba, de alapvetően működik. SubFix for president!

mar kesz is a magyar felirat?

szerk: az elso 6 reszhez van 720hoz felirat, az altalaban jo 1080hoz is

Sőt, mára BigBang felirat is lett!

1 kedvelés

Nos igen… van Netflixem… van House Of Cards 4. évadom. De nincs hozzá felirat… grrrrr
Nem teszik fel időzítve Netflixhez? Mármint ugyebár chromeban betölthető hozzá egyedi felirat.

Akkor marad az illegális út, és a szerzői joggal való visszaélés.

Tuti lesz hamarosan normalisan forditott idozitett felirat.

Egyébként kicsit macera, de a http://subshifter.bitsnbites.eu oldalon keresztül sikerült beállítanom az időzítést minden filmhez. Méghozzá nagyon ügyesen úgy is be lehet állítani, hogy ha nem egyezik a felirat framerate a film framerate-tel, még akkor is működik. Szóval kerestem 10 perc körül egy pontot, ott ráigazítottam a feliratot a filmre, majd felírtam a pontos eltolás idejét és a film pozícióját. És ugyanezt megcsináltam 20 perc körül a filmben. És ezt a két értéket beírtam a jobb oldali részhez és tökéletesen megcsinálta a feliratot.

Majd ezt a feliratot átkonvertáltam a http://subflicks.com oldallal és ezt töltöttem be Chrome-os Super Netflix 1.6 kiegészítővel. Ennek csak egy hátránya van, hogy Chrome-ban csak 720p-ben akar max menni a tartalom. Míg Safariban működik 1080p-ben is. Nem tudjátok, hogy hogyan lehetne megoldani Safariban a külső felirat hozzáadását?

Ja egyébként ezen a subflix oldalon megjegyzi a feltöltött feliratokat és később elérhető másoknak.
Ja igen, a House of Cards első 6 magyar felirata letölthető már így innen az oldalról. Még nem néztem meg, hogy mennyire jók ezek.

Koszi, de en inkabb megvarom a maradek negy resz feliratat (vagy6??:) aztan majd nyomok egy gombot a taviranyiton es letolti az eppen nezett epizodhoz valot. (Nonplus ultra, hogy az epizodert sem fizetek de 1080 lesz ;)
Viccet felreteve, ezt kb ismerem, regebben en is tologattam feliratot (mar nem tudom mivolt a neve az appnak, talan egy papgaj volt az ikonja) akkoraban meg nem lattak el minket ennyi es ilyen felirattal. De ma csak akkor allnek neki ilyet barkacsolni ha valami nagyon megnezendo film lenne. Sajnos jo filmek is egyre ritkabbak es a sorozatok is kibirnak par hetet aztan egyben ledaralom.

Megpróbáltam utánanézni annak, hogy hogyan tudnám megnézni a House Of Cards-ot FullHD-ban külső felirattal. És arra jutottam, hogy sehogy. Merthogy FullHD-ban OSx-en csak és kizárólag a Safari megy. Viszont feliratot betölteni csak Chromeban tudok (talán menne még FireFoxban is, de ott sem megy a FullHD).
Van PS3 és Sony TV-n Netflix alkalmazás. De egyikhez sem találok semmi leírást hogyan lehetne betölteni külső feliratot. Tehát vagy marad a 720p felirattal vagy megtanulok iszonyatosan jól angolul politikai szakzsargonnal :D

szerk:
Ja, bocs… torrent->boldog. Ez van még :D Nem beszélve arról, hogy a laptopot ha rákötöm a tv-re, akkor mindig fel kell állni az ágyból, hogy betöltsem a következő részt, plusz a feliratot hozzá. Kodi meg rá van kötve egy másik eszközzel a TV-re, amin meg ugyebár megy könnyen a feliratletöltés is…

Egyébként most gondolkodok, hogy torrentről sem szoktam letölteni mindig 1080p-t. Szóval nem tudom mit parázok a 720p-től :D (csak annyit, hogy kényelmetlen…) :D