Sorozatok

42" tv van itthon 2,5-3 méteről nézem. Semmi különbség nincs 720p és 1080p között. Egy nem rommá tömörített SD film is jó már (animációs filmeknél látni egyedül igazán).

Azért kíváncsi lennék, hogy ha ugyanazt a tartalmat ugyanabban a pillanatban néznénk meg és át lehetne váltani egyik felbontásról a másikra, hogy akkor tényleg látnánk-e különbséget.

Távolság függvénye, és sokkal többet számít a tömörítés mértéke mint az hogy 720p vagy 1080p. Szerintem.

Igen sajnos sz.rul tomoritett 1080val tele minden. Nehez megtalalni a jot (jah at kell bongeszni a tech leirast a tomorites es egyeb beallitasok miatt) de egyebkent durvan eszreveheto a kulonbseg a 720/1080 kozott ha megfeleloen vannak konvertalva.

1 kedvelés

Én alig várom, hogy elkezdjem ezt a sorozatot. Imádom az ilyeneket.

Én az EXTANT, HUMAN-t tud valaki valami hasonlót?

Agymenők (the big bang theory) - rengeteg poén,
Dr. House - lassan kezdek én is úgy viselkedni - az emberek sokszor hazudnak így ignorálom időnként, amiket mondanak. ;)
Top gear és Totalcar - érdekelnek az autók, bár egy éve már, hogy csak biciklivel és gyalog járok mindenfelé, esetleg tömegközlekedéssel,
Munkaügyek - humorzsák :),
Pár youtube/vimeo celeb csatornája, mint sorozat, ahol rendszeresen jelennek meg videók - termékekről, újdonságokról, stb…

Az Americans volt mar. Nem egy tulhypolt de jooo.

1 kedvelés

Most tartunk az 5. résznél!!! Rettenetesen jó! A ZENE külön kiemelendő. Egyszerre retró és mégis mai.
Winona Ryder pedig egy eléggé idegesítő karaktert játszik, az emberek nagy része utálja… mármint azt ahogy játszik és nem veszik észre, hogy igazából jó, mert ilyen idegesítő karaktert kell játszania :D

Kint van a teljes masodik evad magyar felirattal (gondolom olaszban senki nem olyan eros) :slight_smile: zsenialis a sounddesign es a fenykepezes szerintem. A sztori pedig vegig tele van feszultseggel (ami gyakorlatilag a konyv megjelenitese igy sokszor elgondolkodtatto hogy igaz tortenet).

Nálam már eljött az az idő, hogy ha nincs fent a Netflixen, akkor már nem is érdekel :)

Pfff, kommersz :D.

Amugy ez tenyleg a vilag top3 sorozataban van szerintem, iszonyatosan jo a hangulat es technikailag nagyon komoly. Viszont amiota rendes hang van otthon rajottem hogy eddig szarul neztem filmet. A melylada olyan brutalisan add egy jo sounddesignel rendelkezo filmhez hogy azt nem hiszem el. Huzd le az elso evadot nezd meg. Apum aki eleteben a colombon kivul mas sorozatot nem lattot egy nap alatt nezte vegig az elso evadot :)

Érdemes előfizetni a netflix-re Mo-n? Mikor elérhetővé vált mindenhol azt olvastam, hogy nincs tartalom, ami miatt megérné… Magyar felirat érhető el a külföldi tartalmakhoz?

Igen, magyar tartalom szinte egyáltalán nincs. Magyar felirat semmihez sem érhető el. Szinkron viszont van összesen két sorozathoz. Igazából ezt a két sorozatot egyáltalán nem néztem meg, szóval nem tudom milyen lehet.
Az igazság az, hogy a próba hónap után gondolkodtam, hogy várjak-e még a feliratokra vagy sem. És elkezdtem nézni a sorozatokat angol felirattal. Direkt kerestem olyan sorozatot, ami kisebb angol tudással is érthető (That 70’s Show) és elkezdtem nézni. Akkor jöttem rá, hogy a lényeget értem csak egyes szavakat nem. Szóval az egyes szavakat szépen elkezdtem kikeresni és ha nem is tanultam meg őket, de legközelebb mikor előkerült, akkor már volt róla valami fogalmam, hogy milyen környezetben hallottam. Valamint ezek a vígjáték sorozatok még azért jók, mert mindig feldobnak egy-egy területet az életből és aköré építenek részeket, így jól kivesézik a dolgot.
Szóval fél év után eljutottam oda, hogy bemerek vállalni bármilyen sorozatot, filmet angolul és merem állítani, hogy átlagban azért 70-80%-ban megértem. Ráadásul ugyebár sokat segít, hogy látom a képet, látom, hogy mi történik és úgy könnyebben megértem a mondatokat.
Szóval pár hónap alatt eljutottam odáig, hogy nem fogom lemondani a Netflixet, és nem is érdekel, hogy van-e vagy nincs magyar tartalom. Pontosabban azért mégiscsak jó lenne:

  • ha a mesékhez lenne magyar szinkron a gyereknek.
  • esetleg ha a szülők eljönnek látogatóba, akkor egy-egy filmet velük is meglehessen nézni.
  • és az igazság az, hogy a sorozatok, amiket korábban magyar felirattal néztem, azokat nem szívesen nézem angol felirattal.
    Szóval azért mégiscsak jó lenne a magyar tartalom.
    (azért a House of Cards angol felirattal való nézéshez is biztos kell még egy-két-három év angol feliratos Netflixezés :D)
3 kedvelés

Most fejeztük be! Teljesen könnyen érthető, az a néhány szó amit meg esetleg nem tudsz, az valószínű nem is lényeg. Pl az elején az egyik csajszi kémiát tanul, de nem is érdekelt pontosan miről volt ott szó, mert nem volt lényeg.
Amúgy hihetetlen ez a sorozat, beszippantott. Hogy fogom kibírni egy évig nélküle? Részről-részre egyre jobb és tényleg szépen fokozatosan adagolja a misztikumot. A színészek is egytől-egyig kiválóak.

A legutóbbiak:

Hemlock Grove
Wayward Pines
Power
Master of None
The Catch
Billions
Banshee
The fall
Broadchuch

És persze az etalon: Rectify! Ha valaki nem ismerné, hasonlóan gyötrelmes érzelmileg, mint az “In the bedroom” moziban. A Rectify az egész vizuális kultúra egy olyan kivételes darabja, amit sztem mindenkinek látnia kéne. (BTW: csúszik az új évad, csak ősszel jön ki, és ezzel vége is lesz a sorozatnak :(

1 kedvelés

Jut eszembe: Mr. Robot.
Zseniális sorozat

Valamivel regebbi, de jo: Misfits

Kérdezni is akartam, hogy a The Fall jó? Mármint úgy látom, hogy nem készült el a második évad, talán nem is fog?
Amire még kíváncsi lennék (mármint véleményekre), az a Aquarius sorozattal kapcsolatban.

Viszont most nézzük a Bates Motel 4. évadát. Az előző évadot már csak azért néztem, mert a korábbiakon is megnéztem. Szóval ezen is inkább csak túl akartam esni. a lényeg, hogy nagyon kellemes csalódás a 4. évad. Lehet, hogy az első évadtól kezdve így kellett volna csinálni, mint ha az első három évad csak alapozás lenne.

Én a Gillian Anderson-féle The fall-ra gondoltam. 2 évad ment le, most 1 év kimaradt, mert Anderson aláírt az X atkákhoz. De idén télen jön a 3. évad. Sztem zseniális, őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy Gillian Anderson ennyire jó. Simán elviszi a hátán az egészet, mondjuk kell is, mert Jamie Dornan hát… mondjuk úgy: nem egy Michael C. Hall. :) Vagy John Lithgow, ha már Dexter. (Hello… Dexter Morgan!) Hangulatra leginkább a The killing-hez hasonlítanám, ölég dark.