Új filesystem: APFS

En gyakran hasznalok pendriveokat Windows - Linux - FreeBSD - Cisco Switch kozott, az egyetlen filerendszer, ami mukodik, az a FAT32. Ez egeszen addig mukodik, amig nem kell 4GB-nal nagyobb fileokat mozgatni…

Melyik rendszer? Capitanon lehet használni egy hekkelt Yosemite-st, az még hagyján.
(Továbbra is állítom: SnowLeo az igazi, talán a hét végén megpróbálom a Mavericks-et – Kapitányt elhagytam, de a Yose sem az igazi.)

Nagy reszben csak Kingston DataTravellert hasznalok, foleg 3.0, de van meg 2.0 is hasznalatban. Semmi gondom nem volt meg veluk. Te milyen hibaba futottal bele?

Már hogyne lehetne Disk Utilityvel is MBR vagy GUID partíciót létrehozni. Ezt most csináltam a legfrissebb rendszeren:

Persze nem azt mondom, hogy ez tökéletes lesz és nem lesz gond vele winen, de legalább lehet állítani, ha kell…

Pedig a zfs milyen reményteli projektnek indult… Kár, hogy nem az lett a közös nemwines fs… Akkor az MS is elkezdte volna támogatni.

Mostanában az osx saját samba implementációja is keseríti az életem, gondolkodom erősen a visszatérésen a debian linuxra a szerveren.

Node, ne politizáljunk, ez nem a 444. 😀

1 kedvelés

igen ez a resze a dolognak rendben bar igy 2017ben rohej, esiyy egy sdrol volt az en esetemben szo,

Én azt nem értem, hogy mi értelme van egy olyan alaptechnológiát, mint a fájlrendszer zárt forráskódban tartani.

1 kedvelés

Utána terminálból megformáztam rendesen, DU-val sikerült ezt előidézni :)

Nekem még nem, terminálbol eddig mindig rendben volt. Igaz nem túl sűrűn kell formánznom pendriveokat :)

1 kedvelés

42 posts were merged into an existing topic: Miért vennék Macet?

Most teszem fel High Sierra GM-et, nem adott rá lehetőséget, hogy az új fájlrendszert kiválasszam.
Defaultból azt rakná fel?

EDIT: Tárgytalan, felment, APFS a default.

Gyári SSD van a gépedben?

Nem, egy 512-es Samu 850Pro. De rendesen full supporttal felment rá. Frissítés után 6gigával lett több helyem, ez is egy pozitívum. Kicsit érzetre gyorsabb lett és hosszabb az akkuidő 4.5 óra.( egy 7 éves melósgépről beszélünk, 2010mid 13" MBPro 8G rammal)

http://www.shirt-pocket.com/blog/index.php/shadedgrey/comments/fraternal_twins/

Ez a klónozási képesség jelenleg jóval több problémát vet fel, mint amennyit megold.

Én már a macos 10.12-ben sem tudom, hogy mennyi szabadhelyem van. És hiába szabadítok fel helyet, van hogy egyáltalán nem sikerül. Szóval nem mindegy, hogy mikor mennyi üres hely van? Vagy sikerül a másolás vagy nem. Vagy tudsz dolgozni vagy nem. Ilyen ez a szakma :D

Hétvégén jöttem rá, hogy van egy nagy hiba a fájlrendszerrel. “Szerencsére” mások is beleakadtak a problémába, így a megoldás viszonylag fél nap után meglett.
A lényeg, hogy az Xcode a fájlrendszer (valószínűsíthető) hibája miatt rosszul írja alá az alkalmazásokat, ha az Assets ékezetes fájlneveket tartalmaz. Ugyanis hiába szóltam a “dizájnerenk”, hogy ne használjon ékezetes karaktereket fájl nevekben, elfelejtkezett róla. Ahogy kivettem az ékezetes karaktereket, egyből sikerült a feltöltés. Ami a legbosszantóbb az egészben az az, hogy az Xcode validálás azt mutatta, hogy minden rendben van, majd a feltöltés utáni process után jött az üzenet, hogy valami nincs rendben az aláírással. És volt, hogy egy óra után jött róla email. Ezt amúgy betehettem volna a Dühöngő topikba is :D.

Az egesz ekezetes dolog egy ordas nagy szivas az IT-ban, hiaba mondjak hogy fel van keszitva, de mindig talal az ember kiveteleket.

4 kedvelés