WWDC 2017/2018

747 390,-

Nem tudom felfogni, hogy ezt a vackot pimpelik, a normális retina macbook prot meg kinyírják. Amikor az Air meg megmarad.

1 kedvelés

Még. Nem jósolnék neki hosszú életet. Csak a kinyírásához nem voltak elég tökösek. (nem úgy értve :))
Ez az iMac Pro közel 2 M-ért biztos kapós lesz, :stuck_out_tongue:

Gondolom, azt már nem sima otthoni gépnek veszed, hanem termelő cuccnak. Onnan meg már csak matek, hogy megéri vagy nem.

1 kedvelés

Ez nem tokos kerdes, ameddig profitott termel marad amikor mar nem akkor megszuntetik.

Igen, de $1300 az alap, ami szerintem kicsit sok erte, valahol $1000 korul kellene lennie a macbook-nak. Osszekattingatva is az i5-os $1400… az itthoni arakat meg se merem nezni.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a megszüntetett rMBP rosszabbul fogyott volna.

Gondolom, nem nagyon fogyott a suzuki-küszöb csíkos modell, mert ahogy Te is megfogalmaztad: 150 ezer a csík? :OOO
Kinyírták, hogy ne tudd azt választani. Semmi személyes. :DDD

1 kedvelés

Megint ott tartok, hogy ha megdöglik a macbook pro, és maces akarok maradni, akkor minit kell vennem. Minden másra ott az iPad.

Igen, de a 12"-os baromira tetszik, valoszinuleg a hirtelen felindulasbol elkovetett vasarlas lesz, ha egyszer megdoglik a 15"-os. En nagyon vekony es konnyu gepet szeretnek a mostani helyett, ezert is tetszik. Amugy az oprendszer lassan nem is erdekel, spotify meg egy bongeszo legyen, kb ennyit kene tudnia, ezert is gondolkoztam el a valtason. Erre meg az uj windows is kepes, es ott kapok ilyen hw-t korrekt aron. Meg tudnam venni nem azzal van a bajom, hanem hogy ez egy rohadt lehuzkodas, regen a sw es a gondosan megtervezett hw miatt csak apple gepet vettem… viszont most valahogy nem tetszik ez az egesz amit csinalnak. Ezt $1899-ert vettem 2010 szeptembereben melos gepnek, szoval jo vasar volt, meg mindig eleg mindenre, csak mar nagyon melegszik. De csak szorakozasra azert kicsit sajnalnek $1400-at, amikor kb ugyanezt megkapom a dell/hp vonalon $800 korul.

Ok, ezt nem tetszem érteni, van ilyen iMac Pro, vagy mit jelent?

Maga a koncepció beteg sztem. Volt anno a PowerMac, majd annak darwini meghosszabbítása a MacPro, mindenki imádta. Erre kiadták a bővíthetetlen kukát, a nép kiakadt, máglyára vele! - skandálták egyszerre.
Ok, mondták erre az udvarban, csinálunk valamit. Erre előálltak ezzel: nézd, most még a monitorral is egybeépítettük. Így jól lesz?

Most komolyan. :slight_smile: LOL16

3 kedvelés

Az csak nevileg core i5/i7. Ha megnezed a tipust, ezek Y-os procik, csak az Intel mar nem Core m -nek hanem Core i-nek hivja. Ugyonolyan marketingatnevezes, mint a korabbi HEDP sorozata tartozo 8-10 magos Core i7 processzorok, amiket a 7. generaciotol Core i9 neven emlegetunk.

Viszont teljesen jo hir, hogy a Sierra alltal nem supportalt eszkozokon is bootol a High Sierra, akar APFS eseten is.

@Czo: Ugye Te jósoltad meg az iMac Pro-t? Grande respect!!! :))

[quote=“W2Unix, post:67, topic:931, full:true”]
h a passzív 12" Macbook kérhető 16Gb memóriával, sztem tök feleslegesen, de az iM-on megmagyarázzák majd miért is jó ez :)[/quote]

Az azér kell, mert a lighting csatlakozó olyan mint a köldököd, de az usb type-c meg nem. Na. :)))

1 kedvelés

Ezt akartam írni. :smiley: Persze nem ment volna ilyen remek stílusban. :slight_smile:

Nem arroo volt szo, hogy jovore jon a modularis mac pro? Ez egy teljesen fuggetlen termekvonal szerintem.

De en mar feckat varom, hogy miert nincs benne 40Gb-es ethernet es ha mar monitor lehetne 8k es 40" persze 1299-ert ;)

1 kedvelés

Azt értem, csak azt nem, hogy minek. A pro usernek a bővíthetetlenségből származó bajait nem oldja meg, a prosumernek meg bődűletesen drága.

Egy ceg nem bovitget, megveszi megy 3 evet nullara irja majd ujat vesz.

(Dolgoztam nem egy cegnel soha egyszer se bovitettek a gepet, meg a nyomtato memoria bovitesert is honapokat kellett konyorognom)

Elhiszem, de innen nézve akkor érthetetlen, hogy mi bajuk van az embereknek a mostani Mac Proval.

Nem a későbbi fejlesztés a lényeg, hanem hogy különböző feladatokra különböző gépeket állítanak csatasorba, 2D grafikához vagy hanghoz felesleges 300 ezres vga, 3D-s grafikához nem feltétlenül kell sok tárhely, fotóhoz meg videóhoz meg pont hogy több tárhely kell, ugyanígy nem mindenhez kell 27"-os 5K monitor. Ez volt a konvektoros MacPro előnye egy all-in vagy egy notebookkal szemben.

1 kedvelés