ARM MacBook

Nem tudok mind a kettotoknek valaszolni, ugyhogy ide irok :D

Azt azert nyilvan mindenki lathatja, hogy ez a lista, ami ezen a sweetwear.com-os linken van, ez leginkabb csak ezeket a cegeket minositi. Azok a cegek, akik NEM tudnak 5 honap (junius 16 es november 16 kozott) eljutni a megoldasig, azoknak el kellene sullyednie a sullyesztoben. Ez nem a rendszer hibaja. Pl. sokan pofara estek, amikor kiderult, hogy ilyen-olyan kernel extensiont nem lehet betolteni, mert a szemet geci Apple ezt kivette. Erdekes… A Mojave megjelenesenek idejen lettek ezek a fajta driverhivasok “deprecated” statuszuak, a Catalina megjelenesekor ki lett hangsulyozva, hogy ez az utolso rendszer, ami ezt tamogatja, a Big Sur pedig haladt az uton, es kidobta a dolgot. Tehat ha valaki egy kextet nem birt frissiteni a rendelkezesere allo 2 es fel ev alatt, az mindent csinal, csak nem akar a felhasznalokbol elni. Totalisan megertenem a felhaborodast, ha a Big Sur hozott volna olyan valtozast, ami hirtelen jott es senki sem latta elore. Fel ev pedig rengeteg ido. Aki ezt nem tudta megugrani, annak nem biztos, hogy van keresnivaloja a piacon.

Amelyik gyarto ennyire letolja az eszkozeinek a supportjat, annak a termekeit miert veszi meg barki? Az Inteles Macek meg gondolati uton sem leteztek, amikor megvettem a nyomtatomat (2003), de azota is mukodik. M1 Macrol is nyomtattam mar ra. Volt cimboram, aki ugyonennek a nyomtatogyartonak, egy totalisan hasonlo felepitesu eszkozet vasarolta (egy panel az elteres), na, o mar 2006-ban, az Inteles atallasnal elfelejtette a nyomtato hasznalatat, ahogyan a Windows XP-t 7-re cserelte, Windows alol sem nyomtatott tobbet (meg is vettem bagoert, ugyanis azt az 1 panelt kiveve minden fogaskereke, rugoja, magneskapcsoloja tokeletes alkatreszbanya az en peldanyomhoz).

2 kedvelés

Hát az indesign miatt pont fölösleges gépet cserélni, CS6-ot használtam tavaly év végéig, és most a CC-ben alig van olyan különbség, ami miatt feltétlenül upgrade-elni kellene. Ráadásul az idml miatt teljesen jól működik a visszafelé kompatibilitás is, a package-be meg automatikusan ki is menti az idml-t.

Az idml az olyan, mint az iskolai menza, vagy jó, vagy nem. Szívtam én már elforduló átlátszóság-átmenettel, meg elpozicionált container tartalmakkal. De pl. az ai-hoz nincs exchange formátum, pont nemrég kellett felraknom a 2021-est, mert egy kapott anyagban több artboardból a 19-es csak az elsőt látta. És ara még online konvertere sincs az adobe-nak, szóval…

Persze, nálam is voltak már apróbb hibák, de mindegyik egyszerűen orvosolható volt.
És ami a lényeg, csak emiatt fölösleges gépet cserélni. A mostani iMac a CC vel még nagyon sokáig tökéletes dtp workstation.

Egyébként igen, sokan felvannak háborodva a felhasználók között. Viszont a cégek között van több nem kis név a szakmában. Sőt pl. pont a Steinberg híres arról, hogy kompatibilis szinte mindennel visszamenőleg is. Ráadásul, ha 1 db kextet kellene megírni, akkor azt mondom, hogy ok, de gyakran ezek a gyártók nem 1 terméket supportálnak. Szóval gyártónként szerintem átlag biztos lehet kb 20 támogatott eszköz / szoftver, szóval azért nem kis munkáról beszélünk. De amúgy nem értek a driver íráshoz, fogalmam sincs, hogy mennyi idő, stb.

Nekem csak annyi a kerdesem, hogy azok a “komoly” cegek akik nyavognak a driverek miatt azok tenyleg 13-as gepet hasznalnak termelesi feladatokra?
Nekem ez valahogy nem all ossze…

Jelenleg en is intel-en termelek, megvarom mit hoz a 16”-os meret. Akkor varhatoan cserelek.

Komoly cégek ebben a kontextusban maga a driver gyártó és nem, aki használja a terméket. A terméket használók használnák a termékeket 13-as gépeken. Az, hogy vannak olyan emberek, akik nem néznek utána a kompatibilitásnak, azok még nem lehetnek nagyon profik, azaz főleg szerintem hobbi zenészekről van szó jelen esetben. Ugyanakkor ezen felhasználók rengeteg “olcsóbb”, értsd hobbi terméket vásárolnak, azaz a felhasználók elvesztése komoly kiesés lehet a komoly cégeknél :D.

Remek pelda a tascam fw1884 egy brutal draga hangkartya kevero. 2004ben megjelent 2010 marciusban jott hozza az utolso driver ami mar inteles mac volt de csak 32bit! Egy 24 csatornaig bovitheto kevero hangkartya ami a kisebb studio vagy otthoni studio alapja. Es nem azt kell elkepzelni hogy 2 hetente volt update. Undorito amit ezek a cegek megengednek maguknak.

Sajna a kernel csak 10.8-tol (2012) lett kotelezoen 64 bit, igy 2010-ben lenyegeben nem volt baj, a 32 bites kernel extensionokkel. A gyarto mar mondjuk dolgozhatott volna ezen, de az elso gep, ami nativan, kenyszerites nelkul 64 bites kernelt bootolt, az 2011-ben jelent meg. A 64 bites Kernel Extension API a 2011-es WWDC utan lett csak stabil, erdemben azutan lehetett vele elkezdeni foglalkozni.

Na igen, de a 2010es utolso windows driver mar 64 bites volt. Ezen macen nem sikerult. Amikor a zenek studiok nagyreszeben mac van.
Mindezt ugy hogy ez akkor egy 1 millio koruli 8 csatornas cucc volt amir 24ig lehetett boviteni.

De ezt az osszes gyarto igy csinalja, 3-4 evig tamogatjak es utana el vagy felejtve. De a studioban nem fogsz eveket elozo os-en maradni mert a daw kerni fogja az updatet.

x86-64-es azaz 64 bites Windows Desktop lenyegeben letezik 2005 ota (itt ugye a kernel 64 bites, emiatt a driverek is 64 bitesek, az alkalmazasok pedig lehetnek 64 vagy 32 bitesek). Mig Apple fronton 32 bites kernel (ahol 32 bitesek a driverek) mellett is lehetett tobb memoriat hasznalni, mint 4 gb, valamint 32 bites kernel mellett futhattak 64 bites alkalmazasok is. Tisztan, 64 bites kernel (es 64 bites driverek) jovokompatibilisen 2012 ota leteznek. Tehat itt szinte volt par ev “lemaradas”. Azert idezojeles, mert 64 bites alkalmazasok 10.4 ota lehetnenek (G5-on ugye), de az evekig nem volt elterjedve. Szoval ebben en itt semmi kivetnivalot nem latok.

A gyartonal pedig tovabbra is csak a vasarlok tudjak elerni, hogy jobb legyen. Egyszeruen nem kell megvenni, nem kell ilyen celra hasznalni a platformot. A gyarto csak ebbol tanul. Szoval, amig tobben beallnak a sorba es megveszik es cserelgetik, addig a gyarto azt latja, hogy ez a folyamat igy tokeletes. Ezen ok miatt szeretem neha jobban a “masik platformot”, mert ott sokkalta tovabb van tamogatas, leginkabb azert, mert sokkal fontosabb a regi dolgokkal valo kompatibilitas, mint itt nalunk.

1 kedvelés

25 posts were split to a new topic: Electron appok

Nemtom tényleg ilyenek lesznek-e, de valahogy nekem olyan vásáriak ezek az M2-esek, főleg ez a fehér keret, nyugtassatok meg, hogy az én ízlésemmel van a baj :)))

Nekem tetszik, arrol nem is beszelve, hogy ujra lesznek vagany szinek. Kezdett mar unalmas lenni ez a szurke meg astroszurke.

1 kedvelés

Az ár nagy kérdőjel lesz :)

Eleg draga lesz, mint mindig. :D

Teljesítmény aranyosan a mostani mbp es mba azert gyakorlatilag a legjobb gep a piacon.

Ehhez a ződhöz új íróasztalt is kell venni! :)

2 kedvelés

Ezzel finoman arra céloztál, hogy öreg vagyok? A múltkor valaki már mondta ezt, de ha megfeszülök se jut eszembe, hogy ki. :)))
Sztem Tim Apple megnézte a jégvarázst és itt el is dőlt minden. Eszem a szívét, nagy szemű babbal, chianti-t ívva rá. Inkább nézné az American Gods-ot, vagy a Legion-t. :P

3 kedvelés

En nem ezt mondtam, hanem azt, hogy elmut 15 evben minden szurke es fekete volt, ami oke nagyon elegans, de egyben unalmas is. Ugyanez az autopiac, ha megnezed akkor fekete/feher/szurke… alig latni egy-ket mereszebb szint.