Final Cut Pro X

De el tudod képzelni, hogy lehet olyan? Vagy olyat, akinek win98 fut a gépén?

Szerk.: persze, nem “célcsoport” … fő az emberség.

Nagyszüleim

12 posts were split to a new topic: vlog / blog

Valaki probalta Final Cut X-ben a Stereo 3D Toolbox plugint? Netrol kiderult, hogy a 3D lencsemmel tudok videot is felvenni, ha letakarom az elektromos kontaktokat. Viszont valamivel ki kene vagnom ertelmesen a kepbol a nem kello reszeket. Viszont nem igazan akar ez a funkcionalitas osszejonni ebben a Stereo 3D Toolboxban. Illetve, nem ragaszkodom ehhez, tehat barmilyen 3D-s hasznalhato szerkeszto jo, amit valaki mar kiprobalt. A felvetel egyebkent 4k, tehat ezt mindenkeppen tudnia kell kezelnie a szoftvernek. Itt egy mintakepet, amin latszik, hogy mi az elkeszult felvetel.

Sziasztok, itt egy új tutorial, arról, hogyan lehet a 10.4 és felette Open Captioning feliratokat gyártani.
Csak egy kis plugin kell hozzá.

Én a subtitle-s gyártáshoz, szintén a videóban szereplő “cég” régebbi termékét vettem meg. (X-title)

Regota zavar a kovetkezo,de meg nem talaltam meg az okat/megoldast.
Miert van az hogy FCPX az a/v-outon mas szinezetu kepet ad ki mint amilyen a nyersanyag? El kell allitanom a kalibralt monitoromat hogy nezheto legyen az anyag.
Otlet? A “sargabb” kep az fcpx a/v out

Szia, sziasztok! Az a/v out egy IO eszközt és egy azon keresztűl jelet kapó kalibrált monitort jelent?

Az a/v out a videokartya hdmi kimenete es igen azon log egy kalibralt monitor.

Na azt hiszem rajottem.
Szoval valoszinuleg az van, hogy az FCPX ha AV outkent hajtunk rola egy monitort, akkor megkeruli az OS icc profile-t. Csak azt nem ertem, hogy miert? Hiszen pont ez lenne a lenyege…
Kiprobaltam, ha OS szinten teljesen orult szinekre elallitom a monitort, FCPX akkor jo kepet ad ki av outkent.

2 kedvelés

Kijött 10.4.4-es verzió:
http://www.fcp.co/final-cut-pro/news/2129-apple-update-final-cut-pro-x-to-10-4-4-motion-to-5-4-2-and-compressor-to-4-4-2

És a Compressor 64bites tàmogatást kapott. ☺️

Ami tetszik nagyon:

  • Comparison Viewer: végre könnyen lehet két különböző snittet fényelni (ki lehet jelölni referencia clippet) és könnyen lehet lépkedni a snittek között.
  • Timecode window: nem csak egy timecodot lehet látni. Pl.: a source timecodokat egyszerre lehet látni. És kimásolni is egyszerü az időket. Pl. elküldeni a szerkesztőnek.
  • Batch share (no komment 😂)
  • SRT Caption támogatás
  • Utolsóként, de szinte az egyik legfontosabb a Workflow extensions: külső cégek appjait lehet az X-hez rendelni. Pl.: Cat DV, Frame.io, Shutterstock (lassan jöhetne már a kollaboráció)
4 kedvelés

Vizuális megerősítés-)
Nekem a tájmkód ablak no comment kategória…miért csak most ehhh.

1 kedvelés

Film making masterclass - 1 videó, ha van felesleges másfél órátok:
Soho

3 kedvelés

A Skin nyerte a legjobb rövidfilm Oscar-t 2019-ben, X-ben vágva. ☺️ Persze, nem kell túlèrtèkelni ezt, de mègis jó látni, hogy egyre több szakember vàlasztja ezt a programot.
Ez egy koràbbi cikk a film lètrejöttèrôl:
http://www.fcp.co/final-cut-pro/articles/2144-surprising-anti-racist-short-movie-edited-with-final-cut-pro-x-gets-nominated-for-best-live-action-short-film-at-the-2019-academy-awards

1 kedvelés

Olvastam én is pár hete hogy oszi várományos, és sikerült is gratula.
Ugye mint olvasható a vágó ADHD-és. Nos és dolgoztam ilyen tünetben (mert nem betegség) szenvedő fiatal emberrel, nem leányálom. Vannak fokozatai, az ővé erős volt. Nagyon nehezen tud csapatban dolgozni (az izraeli vágó a videó alapján enyhébb kategória lehet), és ha nem vette be a bogyóit akkor teljesen kiszámíthatatlan lett. Egyszer mentő vitte el mellőlem. És nem is veszed észre amíg impulzust nem vált és akkor bármit megtehet.
A cikkből is lejön hogy a vágó szeret egyedűl dolgozni (skype konzultáns, szkript átküldve…) és a szobán is látszik az egyemberes elrendezés. Nem semmi így összehozni, minden előnyével és hátrányával együtt.
Valszeg itt is nagyon sokan dolgoztunk már így, de én pl. a vége felé már nagyon kitudtam akadni a sok telefonra, javításokra stb.

2 kedvelés

Van itt olyan aki szokott vagy legalabb mar vagott 360-as videot? Most rendeltem egy insta360-at, kinek van tapasztalata?

A https://www.rippletraining.com/ -S srácokat keresd youtubon.

Üdv mindenkinek. Létezik, hogy egy Sony pvw 350 kamcsi mp4-es kodekjével nem tudok mit kezdeni? Mármint natívan editálni? Mert az nem akar sikerálni. Az asztali prón ok hogy nem a legfrisebb minden, de a laptopon igen, és letöltöttem a sony XAVC/XDCAM Plug-in for Apple valamit, plussz a Pro Video Formats 2.1-et is, de az fcpx zöldet mutat. Optimized media sem csinál semmit. Compressor eldobja. A VLC képet ad de neki meg a hang kodekkel vannak bajai (twc). A kamcsi könyvtárszerkezete eredeti.
Amit az xml-ből tudok:
videoCodec=“MPEG2HD35_1920_1080_MP@HL” captureFps="25.00p
manufacturer=“Sony” modelName=“PMW-350”

A mediainfo szerint:
Formátum : MPEG Video
Format_Commercial_IfAny : XDCAM EX 35
Formátum változat : Version 2
Formátum profil : Main@High
Formátum beállítások : CustomMatrix / BVOP
Formátum beállítások, BVOP : igen
Formátum beállítások, mátrix : egyedi
Format_Settings_GOP : M=3, N=12
Kódek azonosító : mp4v-61
Időtartam : 13 perc 27 mp
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 35,0 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 25,000 fps
Szabvány : Component
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos

Miközben az Apple szerint ez egy támogatott kamera, ok nem egy mai cucc. Ja és a Sony xdcam browser progija fizetős. Most konvizhatom át gondolom (media encoder, ffmpeg, iskysoft ilyenek megeszik).
Emléxem jvc kamerákkal voltak hasonló bajaim, ott is le kellett tölteni egy installt, és minden rendben volt.

Hah Premiere simán viszi, hogy a legó filmet idézzem “minden szipi szuper” -)